• TC Sağlık Bakanlığı Ruhsatı
  • TSE Sertifikası
  • ISO 9001 2008 Sertifikası
  • ISO 9001 2008 Sertifikası


Bizimle Çalışmak İster misiniz?

Bireysel Çözüm Ortakları Ticari Çözüm Ortakları

Cami gibi kutsal alanlar ve diğer tüm ibadethaneler ortak amaç için yapılmış olup yoğun bir insan trafiğine maruz kalan platformlardır. Ne kadar havalandırılırsa havalandırılsın ufak bir alan gibi sık sık temizlenme şansı yoktur ve olsa da yine de standart temizlik malzemeleri ile gerçek amaca tam anlamıyla ne yazık ki ulaşılamamaktadır. Tabi bu da büyük problemler yaratmakta ve bulaşıcı hastalıklara dahi meyil vermektedir.

Cami temizliği ev iş yeri gibi daha az insan gelen alanlardan çok daha önemli olmakla birlikte bakımına kat be kat önem gösterilmesi gereken alanlardır. Bu yüzden ibadethanelerin temizlik ve mikroplara karşı korunmasında alışılagelmiş önlemlerin dışına çıkılmalı ve kalıcı uzun süreli hijyenik bir atmosfer oluşturulmalıdır.

Bu bakımdan ele alındığında gümüş ve nano teknolojisi sayesinde her alanda olduğu gibi cami gibi kutsal ve önemli mekanlarda da aynı şekilde kalıcı ve uzun süreli bir hijyen sağlanabilmekte mikropların üremesine kesinlikle izin verilmemesi sağlanmaktadır.

Sitemizden referanslarımızı inceleyebilir teşekkür mektuplarımızla ne demek istediğimizi en iyi şekilde anlayabilirsiniz. Müşterilerimizin memnuniyeti aslında bize de en iyi başarı göstergesidir. Aslında temizlik konusunda daima her konuya çözüm vardır ancak ne yazık ki araştırılmadan hareket edildiği için tüm çözümler bilinememekte ve standart uygulamalarla hem zaman kaybı hem de maddi bir külfet yaratılıp istenilen sonuca da ulaşılamamaktadır.

Referanslarımızda bir çok cami ve halı içeren alanların olduğunu görebilir tabir-i caizse bu kutsal alanları hak ettiği noktaya nasıl taşıdığımızı görebilirsiniz. Yeditepe Üniversitesi’nden onaylı bir şekilde uygulamış olduğumuz nano teknolojisini yaşam alanlarınızı çok daha yaşanabilir çok daha sağlıklı birer platforma dönüştürmenin mutluluğu yaşamaktayız.

Cami temizliği ve önemi

Müminler fiziksel olarak tertemiz insanlardır. Bedenleri, yedikleri yiyecekler, giydikleri giysiler, yaşadıkları ortamlar her zaman temizliği ve düzeniyle göze çarpar. Bulundukları her yeri kuran'da tarif edilen, tertemiz cennet ortamlarına benzetmeye çalışırlar. Kur'ân-ı kerîm'in birçok âyetinde, Hz. Peygamber'in hadislerinde ve örnek hayatında temizliğin önemi ve gerekliliği üzerinde ısrarla durulmuş, genel anlamda temizlik ve ibadet amaçlı temizlikle ilgili birtakım ilke ve ölçüler getirilmiş ve temizlik bazı ibadetler için ön şart sayılmıştır. 

İslâm kültüründe genel anlamdaki temizlik ile ibadet amaçlı temizlik birbirini tamamlar ve birlikte bir anlam ifade eder

bana hiçbir şeyi ortak koşma, tavaf edenler, kıyam edenler, rükua ve sücuda varanlar için evimi tertemiz tut. (hac suresi, 26)

Maddî temizlik İslâm dininin fevkalâde önem atfettiği bir konudur. Kur'ân-ı Kerîm'de çevrenin ve ibadet yerinin temizliğinden söz edilir. Allah'ın temizlik konusunda titizlik gösterenleri sevdiği bildirilir. (el-bakara 2/125; et-tevbe 9/108; el-hac 22/26). 

Hz. Peygamber de "temizlik imanın yarısıdır" (müslim, “tahâret”, 1), "Allah temizdir, temizliği sever"(tirmizî, “edeb”, 41),"namazın anahtarı temizliktir"(ebû dâvûd, “salât”, 73

Elbiseni temizle. Pislikten kaçınıp-uzaklaş. (müddessir suresi, 4-5) 

(İnsanı rahatsız eden pis kokulu şeylerden melekler de rahatsız olur.) Taberani 

Dinimizde temizliğin önemi büyüktür. Temizlik imandandır. Eshab-ı kiramdan sonra gelen ve tabiin adını alan Müslümanlardan bazıları Eshab-ı kirama, (Allahü teâlâ Kur'an-ı kerimde sizi çok sevdiğini bildirip övmektedir. Bunun sebebi nedir?) dediklerinde, (Biz temizliğe de çok dikkat ederdik) diye cevap verdiler.

Allahü teâlâ, Kur'an-ı kerimin çeşitli yerlerinde, (Temiz olanları severim) buyuruyor. 

(Bekara 222)

Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:

(Müslümanlık temizlik dinidir. Temiz olun! Cennete ancak temiz olanlar girer.) [Deylemi]

(Mümin pis olmaz.) [Buhari]

(Temizlenecek şeyleri iyice yıkayın, temizleyin! Temizlik imana sevk eder, iman da sahibini Cennete götürür.) (Taberani)

(Temizlik imanın yarısıdır.) [Müslim]

(Namazın anahtarı temizliktir.) [Tirmizi]

 Çünkü müslümanın yaşadığı yer, Allâh’a ibâdet edilen bir mekândır. Oraya, melekleri uzaklaştıran kötü koku, pislik ve çirkinlik girmemelidir. Zîrâ melekler, temizliğe ve güzel kokuya gelirler; kir, pas ve kötü kokudan rahatsız olurlar. Pislik ve fenâ koku ise şeytanla kötü cinlerin dâvetçisidir.

MÜBAREK RAMAZAN GELİYOR

İnşallah, teravih namazlarını kılacağız… Kutsal, üç aylar başlıyor

Dualarla, sevgilerle, özlemle Regaip kandili, miraç kandili, berat kandili, kadir gecesi gibi kutsal geceler birbirini takip edecek. Yüzlerce-binlerce kimisi mantarlı, hastalıklı gelmiş insanların ayak bastığı camilerimiz. Hasta biri, mantarlı biri camiye girmişse, çoraplı veya çorapsız ıslak ayakla halıya basmışsa, kirli çorapla gelmişse, öksürmüşse, elini yüzünü halıya sürmüşse mutlaka cemaati hasta yapacak mikroplar, virüsler ve mantarlar bırakır. Halılar, mikrop, virüs ve mantar üretmeye başlar. Bir bakteri, bir haftada 1 trilyon oluyor. Bakteri, mikrop, mantar kaynayan halılar da  kokmaya başlar.

Yüzlerce-binlerce kimisi mantarlı, hastalıklı gelmiş insanların ayak bastığı camilerimiz. Hasta biri, mantarlı biri camiye girmişse, çoraplı veya çorapsız ıslak ayakla halıya basmışsa, kirli çorapla gelmişse, öksürmüşse, elini yüzünü halıya sürmüşse mutlaka cemaati hasta yapacak mikroplar, virüsler ve mantarlar bırakır. Halılar, mikrop, virüs ve mantar üretmeye başlar. Bir bakteri, bir haftada 1 trilyon oluyor. Bakteri, mikrop, mantar kaynayan halılar da  kokmaya başlar.

Bunlar temas ve solunum yoluyla, secde eden, dua eden cemaate bulaşır. Onlarda, enfeksiyon hastalıklarına, mantara sebebiyet verirler. Üstelik  pis koku yayarlar. Diyanet işleri başkanlığı, cami cemaatini camilerde uyulacak görgü kuralları konusunda uyardı. Başkan yardımcısı İsmail Karagöz, aylık dergideki yazısında cemaate “yalınayak camiye gitmeyin, mantar yayarsınız” uyarısında  bulundu. Camilerimizi süpürmek, sadece halı üstündeki ve içindeki kıl, deri ve diğer artıkları temizler. Hijyen sağlamaz. Mikrop, mantar virüsler üremeye, hasta etmeye devam ederler. Koku sıkma ise sadece kokuyu koku ile örter. Kutsal camilerimize, Allahın evlerine, haram olan etil alkol, kısa süreli hijyen sağlayabilen çoğu zararlı, kansorejen etkisi olan kimyasalların  girmesini  istemiyorsanız. Cami, ayak, ter, rutubet kokuyor,  yüzlerce insanın çoraplı, çorapsız ayak bastığı halılar, trilyonlarca mikrop, bakteri, mantar kaynıyor diye camiiye gelmeyen cemaat kalmasın. Camiye gelen secde ederek elini yüzünü halıya süren cemaat, mantara, gribe, …yakalanmasın. Hasta olmasın, burnuna pis kokular gelmesin. Eşine, çoluğuna çocuğuna, sevdiklerine mikrop, mantar bulaştırmasın. Hijyenik ve hoş ortamlarda, huzur içinde, ibadetlerini yapsın. Camiden, sağlıklı ve sevgi yüklü çıksın. Camilerimiz, tertemiz cennet mekanı gibi olsun, istiyorsanız. Devlet başkanları, diğer dinlere inanan yabancılar da kutsal camilerimizi ziyaret ediyorlar. Kutsal dinimizi yanlış tanımalarını istemiyorsanız.

Cami hijyeninde kesin çözüm olan, süper güçlü, uzun süre etkili,  antibakteriyel ve koku giderici, nano gümüş mucizesi, Yeditepe Üniversitesi tarafından üretilen ve TC Sağlık Bakanlığı biosidal ruhsatlı, patentli, markalı  BTMNanoClearAG kullanmalısınız.   BTMNanoClearAG doğa dostudur. Çok hücreli canlılara zarar vermez. Nano gümüşün ise en önemli özelliği yüksek sterilizasyon, antibiyotik ve anti-bakteriyel etki sağlaması ve 650 çeşit mikrobu temas ettiği anda öldürerek vücuda bulaşmasını engellemesidir. Sayın yöneticilerimiz, bu proje  VİZYON PROJENİZ olur. Halkımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın  bu hizmete çok ihtiyacı var.  Hijyen, pis kokmayan camilerde ibadet etmek her vatandaşımızın en doğal hakkı.

Firmamızca, ramazan gelmeden, tanıtım ve hizmet amacı ile fiyatlarımız dünya fiyatlarının çok altında belirlemiştir .  Bu konuda daha fazla bilgi almak ve cami temizliği için nano teknoloji ürünlerimizi satın almak için lütfen arayınız.